event
29
mars 2017
Tema denne gangen er Big Data!
Tid: 29 mars - hele dagen
Sted: Kristiansand
Vår samarbeidspartner Digin klyngen på Sørlandet arrangerer denne konferanse.
Har du kanskje tenkt over hvor mange digitale spor du legger fra deg hver eneste dag og hva disse faktisk kan brukes til?
Den digitale utviklingen skjer i rekordfart og digitaliseringen gjør at det hver dag samles inn enorme mengder data. De enorme datamengdene kalles også Big data.
Digin ønsker en Digitalkonferanse med fokus på nettopp bruken av denne dataen. Hvor kommer den fra? Hva brukes den til? Hva slags forretningsmuligheter finnes?
Kan bruken av Big data skape mer innovasjon og nytenkning?
Vi er nå i gang med prosessen med å sette sammen et interessant program for konferansen med flere spennende foredragsholdere. Blant annet er det bekreftet at Innovasjonsdirektør i IBM, Thomas Anglero, kommer. Han skal snakke om hvordan Watson, som kan lese 200 millioner sider tekst på 3 sekunder, kan være med å revolusjonere helsesystemet på bakgrunn av de enorme mengdene helsedata som finnes og stadig samles inn.
Tradisjonen tro deles også Innovasjonsprisen ut under Digitalkonferansen.
Premien er på hele 50.000 kroner.